MENU
Головна » 2015 » Квітень » 28 » Багаторічні квіти
21:58
Багаторічні квіти

 Багаторічні квіти

Гладіолус - багаторічна квітка, яка не зимує у відкритому ґрунті, тому що більшість видів походить з Південної Африки. Висота рослини до 2 метрів. Довжина суцвіть до 50 см. Квітки гладіолуса мають багату колірну гаму і різноманітність розмірів. Цвіте з середини літа до морозів. Це світлолюбна рослина.

Гладіолуси - посадка та догляд.
Ця квітка розмножується бульбобруньками (дітками), бульбоцибулинами, рідше розподілом великих цибулин. Для посадки гладіолуса потрібно приготувати ґрунт з осені. Найчастіше перед вирощуванням багаторічних квітів з осені ми вносимо до 15 кг перегною, компосту на 1 кв. метр, повного мінерального добрива 500 грам. Так само чинимо і тут. Якщо ґрунт важкий, то потрібно внести ще й 10 кг піску. А ось свіжий гній перед посадкою цибулин квіток гладіолуса не вносять. Так само цю квітку не можна садити після айстр, гладіолусів, флоксів. Хороший попередник календула, красоля, бобові, гірчиця.

Цибулини гладіолуса перед посадкою замочити в 1% розчині марганцівки на 15 хвилин, попередньо звільнивши від сухих оболонок. Потім цибулину вийняти, загорнути в тканину і протомити.
Використовуйте для посадки цибулини гладіолуса не старше шостого року, оскільки зазвичай до цього віку рослина вироджується. Відрізняється така звиродніла цибулина увігнутим донцем от 1 до 3 см в діаметрі, плоскою формою. Часто недобросовісні продавці так збувають старий посадковий матеріал. Найкращими для посадки гладіолуса будуть цибулини першого - третього року вирощування. Для отримання таких цибулин використовуйте дітки. Дітки попередньо перед посадкою замочіть на дві доби у воді кімнатної температури. І висадіть окремо на дорощування з відстанню в ряду 10 см, між рядами 20 см. А ось самі цибулини потрібно висаджувати в квітник на початку квітня на глибину 8-10 см, з відстанню між рослинами 20 - 40 см залежно від виду. Іноді цибулини гладіолуса перед висадкою з березня пророщують.

Як вирощувати гладіолуси? 
Не забувайте, що гладіолус є вологолюбні рослиною. Тому поливи треба проводити раз в 7 днів. Грунт зволожувати добре, полив не повинен бути поверхневим. Якщо погода дуже суха, то поливають ще частіше. Але стежте щоб вода не потрапляла на квітки.
При вирощуванні гладіолуса потрібно приділити увагу підживленням. Їх поєднують з поливами. За літо багаторічну квітку гладіолусу потрібно підгодувати 4 рази:
- Коли буде 3-4 листа,
- На початку бутонізації,
- Перед цвітінням,
- І на самому початку цвітіння.
 
     

До 15 серпня підгодівлі припинити. При вирощуванні гладіолусів для підгодівлі використовують розчин з 30 грамів деревної золи, 15 грамів аміачної селітри, 15 грамів суперфосфату. Все це розвести 10 літрами води і внести на 1 кв. метр посадки. У фазі 3-4 листів можна провести підгодівлю розчином коров'яку 1 частина на 10 частин води. Внести 3 літри на 1 кв. метр.

При вирощуванні гладіолусів догляд за ними полягає не тільки в поливі і підгодівлі. Довгі квітконоси великоквіткових сортів вимагають підв'язки. Їх прив'язують до колів на 6 см нижче квітконосів. Так само догляд полягає в розпушуванні ґрунту та видаленні бур'янів.

Якщо ви хочете зрізати квіти, то робіть це рано вранці, спрямовуючи ніж навскоси. Суцвіття зрізують у фазі розкриття 2-3 нижніх квіток. І обов'язково потрібно залишити на рослині 4 листки.

Коли викопувати гладіолуси на зиму? 
Викопувати цибулини гладіолусів на зиму потрібно після перших заморозків. Роблять це не раніше 15 жовтня (у північних районах трохи раніше). Стебла потрібно зрізати на висоті 15 см. Викопані на зберігання цибулини просушити в тіні при температурі 20 ˚С. Старі цибулини відбракувати. А відібрані для посадки досушити в приміщенні і відправити на зберігання.
Зберігати викопані цибулини гладіолуса взимку можна в коробках або ящиках, але щоб було дротове дно. Цей захистить від мишей і в той же час буде вентиляція. Досить температури близько +6 ˚С.
ДіЗнайтесь всі подробиці за посиланням Як зберігати гладіолуси в зимку

Квітка може вражатися хворобами та шкідниками. Обприскування починають в фазі 4 листків і при необхідності повторюють кожні 10 днів. Можна користуватися сумішшю з рогору 20 грам, хлорокису міді або купрозана 40 грам, сірки (змочуваного порошку) 80 грам на 10 літрів води. Не забувайте про заходи обережності при обприскуванні.

При належному догляді багаторічна квітка гладіолус прикрасить ваш квітник.
 
 
 
 
Переглядів: 324 | Додав: Алла | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar