MENU

Лілії витончені цибулинні квіти з приємним ароматом з давніх часів вважалися втіленням витонченої краси і чистоти. Білі лілії були квітами богині Гери в Стародавній Греції і Юнони в Римі, а в християнській релігії ці білосніжні квіти вважалися символом непорочності і духовності. Завдяки цьому поклонінню білим кольорам рослини отримали свою назву, яка з давньогрецької мови «Чи-чи» означає «білий-білий».
 
Рід Лілія (Lilium) включає близько 80 природних видів рослин, від яких отримано велику кількість гібридів і сортів цих квітів. Лілії входять в сімейство лілійних і є родичами тюльпанам, рябчиком, цибулі.
 
Лілії представляють собою багаторічні цибулинні рослини. Цибулини у них складаються з соковитих незімкнутих лусок, тому її можна назвати рихлою. За розміром цибулини в діаметрі можуть бути від 1 до 30 см, за формою бувають кулясті або яйцеподібні. Луски закріплені на дінці - нижньої частини цибулини, воно несе точку росту і дає коріння.
Коріння у лілій трьох типів: базальні і втягують утворюються на дінці, а надлуковічних з'являються на стеблі на один сезон і після відмирають разом зі стеблом. При пересадці лілій намагайтеся не зламати і не пересушити коріння.
 
Стебло у лілій прямий у висоту буває від 15 до 250 см залежно від різновиду. Стебло весь покритий лілейними листям, які сидять на ньому, загортаючись по спіралі, є види лілій, які дають прикореневу розетку листя, у деяких листя зібране на стеблі в колотівки, в інших вони притискаються до стебла. Стебло може бути густо облиствений або з рідкісним розташуванням листя. У деяких різновидів в пазухах листків утворюються повітряні цибулинки на стеблі.
  
Суцвіття лілії утворює кисть у формі циліндра, конуса або парасольки. У середньому кисть несе 8-16 квіток, максимальна кількість до 30. Квіти в суцвітті розпускаються поступово, від нижніх до верхніх. Кожна квітка не в'яне від 3 до 9 днів, тому цвітіння лілій триває від 2 тижнів і більше.
Квітка лілії складається з 6 роздільних пелюсток розташованих у два ряди, в центрі виділяються 6 тичинок з великими колихалися пильовиками і товкачем, що нагадує стовпчик з верхівкою - рильцем, часто яскравого забарвлення, як і пильовики. Класичний квітка лілії складається з 6 пелюсток їх більше тільки у махрових сортів - лілії тигровій, кучерявою та ін
 
Форма квіток лілій буває чалмовідная, трубчаста, лійчастого, колокольчатая, чашоподібна, зірчаста, плоска.
 Велика гама забарвлення квітів сортів лілії вражає уяву: від білосніжних до ніжно рожевих, жовтих, абрикосових, оранжевих до яскраво червоних, темно фіолетових, з цятками або без, одноколірні або двокольорові з переливом, мазками, цятками або облямівкою, немає тільки синіх лілій.
Розмір квітки лілії часто залежить від його форми. Никнуть чалмовідная лілії в діаметрі досягають 5-10 см і виглядають як маленькі китайські ліхтарики. Довгі воронковидние квіти в діаметрі не перевищують 4 см, а в довжину досягають 15 см. плоскі розкриті квіти лілії можуть у діаметрі досягати 25 см.
 
Лілії дуже гармонійно виглядають в букетах і чудово поєднуються з іншими квітами. Зрізають їх, коли в суцвітті розкриється один - дві квітки, інші бутони будуть поступово розпускатися і букет збереже декоративний вигляд на 7-10 днів. Більшість лілій має ніжний приємний аромат, у деяких видів він дуже сильний і задушливий, тому букети з такими квітами не слід розміщувати в спальні або провітрюваних кімнатах.
Після цвітіння утворюються плоди лілій - довгі коробочки з плоскими насінням, дозрівають вони до жовтня, листопаду. Зазвичай після цвітіння цветонос обламують, щоб рослина не віддавало сили на формування насіння.